halleluyeah

Başlangıç » sosyolojik » Eva Longoria – Tony Parker Birlikteliği ve Satoşi Kanazawa

Eva Longoria – Tony Parker Birlikteliği ve Satoşi Kanazawa

"Tony tarafından ihanete uğradı!"

“Eva Longoria, Tony tarafından ihanete uğradı!”

Aşağıda yer alan metin Satoşi Kanazawa’nın The Scientific Fundementalist isimli blogundaki bir yazısından alınmış ve çevrilmiştir. Yazının geneli “I’m a PC” adlı reklamdan bahsederken; çevirdiğim kısımda Kanazawa, Eva Longoria – Tony Parker birlikteliğinin neden uzun sürmeyeceğini 2009 yılında açıklıyor. Evrimsel Psikolog Satoşi Kanazawa bir evlilik için kısa sürede haklı çıkıyor ve çift boşanıyor. Çiftin boşanmasının asıl nedenini Kanazawa’dan öğreniyoruz…

Özellikle 60 saniyelik, ortalarında bir yerde Eva Longoria ve Tony Parker’ı da içeren versiyonunu beğendim [reklamdan bahsediyor]. Havuz kenarındaki Tony Parker: “Ben bir PC’yim ve 3 yüzüğüm var.” (NBA şampiyonluk yüzüklerinden bahsediyor) diyor. Daha sonra kamera sağa dönüp Eva Longoria’yı çerçevesine alıyor. Eva Longoria ise “Ben bir PC’yim ve benim bir yüzüğüm var” (Evlilik yüzüğünden bahsediyor) diyor.

Evrimsel Psikoloji perspektifinden bakıldığında, Eva Longoria’nın bir yüzüğe sahip olmasının nedeni (yani Tony Parker ile evlenmesinin), Tony Parker’ın parmaklarındaki 3 kıymetli yüzük (3 NBA şampiyonluğu alacak kadar iyi bir basketbol oyuncusu olması). Eğer Tony bu kadar iyi bir basketbol oyuncusu  ya da benzer bir derecede seçkin biri olmasaydı, Eva onunla evlenmezdi. Parker hayatı boyunca star bir atlet olabilmek, dolayısıyla Eva’dan evet cevabını alabilmek için, çok çalıştı. Elbette ki Longoria kendi içinde büyük bir televizyon starıdır; fakat elbette ki bunun Parker’ın Longoria ile evlenmesinde en ufak bir etkisi yok. Longoria bu kadar güzel olduğu sürece, San Antonio’daki Spurs karargahındaki adı sanı duyulmamış bir resepsiyonist olsaydı dahi Parker onunla evlenirdi.

Talihsiz ki -Evrimsel psikolog olduğumdan- Longoria’nın, evliliği hakkında henüz kendisinin bilmediği bazı şeyleri biliyorum. Öncelikle, Tony Parker Eva Longoria’ya sadık değil, olmayacak (gerçi Longoria’nın bundan haberdar olma olasılığı da yüksek). Eğer aynı anda birden fazla cinsel birliktelik yaşayamayacaksa, Parker’ın hayatı boyunca bu kadar çalışıp bu kadar büyük bir atlet olmasının hiçbir anlamı kalmaz. Tıpkı bütün diğer erkekler gibi, Tony Parker da yaptığı her şeyi sevişebilmek için yapar (tekrar tekrar). İkinci olarak, Longoria Parker’dan 7 yaş büyük olduğundan, evlilikleri kısa sürmeye mahkum. Elbette ki Hollywood evlilikleri kısa sürer (ve bunun da bir evrimsel psikolojik nedeni var) fakat Longoria’nın Parker’dan çok daha yaşlı olduğu gerçeği bu evliliğin kısa sürmesine katkı yapacak bir gerçek. Tahmin edecek olursam, Longoria – Parker evliliği Eva Longoria 40 yaşına girmeden biter.

 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: