halleluyeah

Başlangıç » Muzik » Times – Son on yılın en iyi 100 albümü

Times – Son on yılın en iyi 100 albümü

2000’li yılları geride bırakırken; birçok dergi, gazete, internet sitesi vb oluşum best of decade tarzı listeler yayınlamaktan geri durmuyor. Hiçbir alakaları olmamasına rağmen böyle kişiden kişiye değişen ve asla kesin bir sonuç elde edilemeyen bu alana girmekte sakınca görmeyen gazeteler, yine bir best of decade ile karşımızdalar. Fakat bu seferki biraz uzun tutulmuş. Son on yılın en iyi “100” albümü. Listeyi pek beğendiğim söylenemez fakat sevdiğim yanları da var.

Örneğin listenin ilk 3 ünde 2 tane radiohead albümü var. Tam da düşündüğüm gibi 1. sırada da bir radiohead albümü var (Kid A). Coldplay’in üst sıralarda yer alması sevindirici. Placebo’nun olmaması ise tam anlamıyla bir felaket. 2000’li yılların en aktif gruplarından olan Placebo’nun yerine, Britney Spears’ın Blackout’unun 5. sırayı kapması ise listeyi anlamsızlaştıran değerlendirmelerden biri. Placebo’yu kaale almayan Times editörlerine “Baby, Did you forget to take your meds” diyorum 🙂

Bu kadarıyla da kalmamış üstelik. Her ne kadar tarzlarından pek hazzetmesem de “Franz Ferdinand”ın bu listede 60’larda yer bulması da saçma olmuş. Listeyi yaparken bana sormadıklarına göre; times editörleri bu aralar pek dışarı çıkmıyorlar gibi 🙂 Listenin diğer bir eleştiri alan yönü ise “fazla ingiliz” olması. Hangi gruplar nereli pek bilmediğimden bu konuda bir yorum yapmasam doğru olacak galiba.

Beni çok şaşırtan sıralandımalardan biri de listeye Muse’un “Black Holes & Revelations” albümü ile 64. sıradan girmesidir. Muse’un 64. sırayı alması mı diyelim, Black Holes & Revelations albümünün orda olup Origin of Symmetry’nin unutulmasına mı dert yanalım bilemedim.

Sanırım diyeceklerim bu kadar. Gazetecilerin yine işleri olmayan bir konuda ahkam kesmeleri sonucu çok fazla eleştiri alan bu listenin en güzel yanı Times’in sabah akşam Radiohead dinlediğini öğrenmemiz oldu galiba 🙂
Haberin orjinali için buraya tıklayınız.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: